Arçelik Çamaşır Makinesi Çamaşırları Kokutuyor

Tamburdan gelen kötü koku, uzun süredir devam ediyor ve bu koku çamaşırlarınıza da işliyorsa yapmanız gerekenler gayet basittir.

  • Tambur içerisinde birikmiş kirleri temizleyerek yeni bir yıkama yapabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenizin kendi kendini temizlemeyeceğini bilmeniz gerekiyor ve düzenli olarak tambur içerisindeki kirleri temizlemek durumundasınız. Aksi takdirde hem makinenin iç kısmı hem de çamaşırlarınızda koku meydana gelecektir.
  • Bir diğer sorun ise yeterli miktarda deterjan kullanmıyor olmanızdır. Çamaşırlarınızın ihtiyacı kadar deterjan kullanmadığınız takdirde hem makineniz hem de çamaşırlarınız kötü kokuya maruz kalacaktır.

Tüm bu adımları takip etmeniz ve uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa en yakın servis firmasından profesyonel destek almanız kesinlikle çok daha doğru ve çok daha sağlıklı olacaktır.

Bunun yanı sıra düşük ısıda yapılan yıkama işlemleri de kötü kokuya sebebiyet verebiliyor. Ve son olarak kullandığınız deterjanların kalitesi de kötü kokunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Tüm bu detaylara gerekli hassasiyet gösterildiği takdirde kötü koku sorunu da ortadan kalkacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56