Arçelik Çamaşır Makinesi Çok Isınıyor

Bugün sizlere çamaşır makinesindeki bir diğer sorun olan çok ısınma problemini anlatacağım ve problemin altında yatan nedenlere değineceğim.

  • Termistörün yanlış ve hatalı çalışması durumu, aşırı ısınmanın en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Suyun sıcaklığını algılama konusunda hata yapan ya da eksik çalışan bir sensörün makinelerinizi verimsiz hale getirmesi gayet normal. Parça değişimi ile birlikte bu sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğini de hatırlatmak isteriz.
  • Bir diğer neden ise ısıtıcı rölesinde meydana gelen sorun ve arızalardır. Erken müdahale edilmediği takdirde daha büyük sorunlar karşınıza çıkacak ve daha fazla ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.
  • Son olarak termostat arızasını da gündeme taşımak gerekiyor. Termostatın ısıtma sistemini kapatmaması durumunda aşırı ısınma sorunu meydana gelir. Yapılacak şey ise gayet basit. Termostatın onarılması ya da yenisi ile değiştirilmesi durumunda sorun kalmayacak ve sizler de makinelerinizi sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

Aşırı ısınma problemi amatör bir müdahale ile çözülemez. Bu tür sorunlarda mutlaka profesyonel servis desteği almak durumundasınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56