Arçelik Çamaşır Makinesi Deterjanı Almıyor

Çamaşır makinelerinde zaman zaman deterjan almama sorunu ile karşılaşabiliyoruz. Bu durumun birçok sebebi olabilir ve çoğunluğu kullanıcı hatasından kaynaklanır. Arçelik marka çamaşır makinelerinde, makine deterjanı almıyorsa deterjan tercihi, daha önce ki deterjan kalıntılarının kuruması gibi sorunlar buna neden olabilir.
Yanlış deterjan tercihi, deterjanların hortumda birikerek ve gittikçe sertleşerek hortumun zamanla tıkanmasına neden olur.

Tıkanan hortum da makine çalışırken deterjanı almasını engelleyecektir. Her çamaşır yıkadıktan sonra deterjan gözünü yıkamak da faydalı olacaktır.

Çamaşır makinesinin deterjan almama sebeplerinden biri çeşme de olabilir. Eğer makine su almıyorsa ya da yeterince tazyikli su almıyorsa deterjanı da alamayacaktır.

Deterjan çekmecesi adı verilen kapağın tam yerine oturtulmaması da çamaşır makinesinin deterjan almasını engelleyebilir.

Çamaşır makinelerinde bulunan su vanalarında meydana gelen arıza da makinenin deterjanı almamasına neden olabilir. Vanaların bozuk olması suyun gelmemesine ya da yeterince tazyikli gelmemesine neden olur.

Eğer deterjan alma problemini anlattıklarımız ile çözemezseniz, bir Arçelik servisini çağırarak uzman yardımı almanız gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA