Arçelik Bulaşık Makinesi Çalışırken Ses Çıkarıyor

Bulaşık makinalarında ses yapma sorunu konusunda öncelikle cihazınızın kaç yıllık olduğunun hesaplanması arızanın çözümünde ilk adımı oluşturmaktadır. Genellikle uzun yıllar kullanılan ve aşınmış makinalarda ses problemi olabilir. Makina yeni ve ses problemi var ise arızanın bir veya bir kaç nedenden ileri gelebileceğini düşünebiliriz.

Bu nedenleri sıralarsak ;

Öncelikle makinanın zemine tam ve düzgün olarak yerleştirildiğinden emin olunmalıdır. Makinanın yere temas etmeyen bir köşesi varsa makine sallanacak ve ses çıkaracaktır. Böyle durumları engellemek için makine halı paspas gibi örtülerin üzerine konmamaya dikkat edilmelidir.

Diğer seçenek ise yaparken içindeki bulaşıkların birbirine değiyor olma ihtimaildir. Bulaşıklar makinada hareket etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir.

Eğer gelen ses uğultu şeklinde ise pervaneler düzgün takılmamış veya yerinden çıkmış olabilir bu durumda pervaneler bulaşıklara çarptıkça ses çıkaracaktır. Buda makinanın sesli çalışma nedenlerinden bir tanesidir.
Bulaşık makinesinin sesli çalışma nedenleri arasında filtre temizliği de aktif rol oynamaktadır. Filtrelerin temiz olduğundan emin olunması gerekmektedir.

Filtrelerin temizlenip makinenin boş olarak çalıştırılması tekrar gözlemlenmesi sorunun çözümünü kolaylaştıracaktır.

Bunlar dışında herhangi bir neden bağlı olarak ses çıkıyor ise Arçelik teknik servisinin aranmasında fayda vardır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56