Arçelik Çamaşır Makinesi OE Hatası

Arçelik çamaşır makinelerinde her modele göre farklı olan hata kodları bazı durumlarda kafanızı karıştırabilir. Özellikle bir hata kodu farklı modellerde farklı arızalara işaret ediyorsa kullanıcıları yanıltacak sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle hatta kodlarına kullanma kılavuzundan bakmak sizin için daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Arçelik çamaşır makinelerinin bazı modellerinde OE hata kodu pompa arızasına işaret eder. Çamaşır makinenin su boşaltma işlemini yapamıyorsa, gereğinden fazla su alıyorsa, ya da hiç su alamıyorsa bu hata kodunu verir. Bu hata kodunu gördüğünüzde bakmanız gereken ilk yer pompa olacaktır.

Pompaya herhangi bir cisim sıkışmış olabilir, filtresinde ki bir tıkanıklık nedeniyle çalışmıyor olabilir ya da arızalanmış olabilir. Eğer arıza durumu söz konusuysa servis çağırarak yardım almanız yerinde olacaktır.

Diğer modellerde ise OE arıza kodu suyun taşması hatası verir. Bunda sorun pompada olmayabilir. Çamaşır makinesinde suyu ne kadar alacağını belirleyen su seviye anahtarı vardır. Bunun arızalanmasında bu hata kodu verilir.

Yine servis çağırarak bu parçayı değiştirip sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA