Arçelik Bulaşık Makinesi Çok Isınıyor

Bulaşık makinalarının çok ısınması nadirde olsa karşılaşılabilen bir durumdur. Eğer bulaşık makinanız çalışırken ısıyla ilgili normalden farklı sesler çıkarıyorsa ya da bulaşık makinasının kapağını açtığınızda bulunulan ortama buhar dolması gibi şikayetleri var ise bulaşık makinanızda rezistans ya da ıs sensörü kaynaklı sorunlar olabilir.

Makinanın uzun yıllar kullanılması sonucu rezistans sisteminde aşınmalar olabileceğinden aşırı ısınma sorunları olabilir. Yeni alınan makinalarda bu sorun nadir görülmektedir.

Suyun çok ısınması makine kapağında bulunan lastiklerin bir süre sonra aşınmasına esnemesine neden olacağından ısınma sorunu bir an önce çözülmelidir. Sıcak suda bulaşıkların daha temiz olacağı düşünülebilir fakat şu unutulmamalıdır ki rezistans kaynaklı sorunlar çözüme ulaşmadığı zaman termostatı etkileyeceğinden daha büyük sorunlarla karşılaşılabilir.

Bulaşık makinasının suyu çok aşırı ısıttığını dışarıdan kapak dışındaki ısıyı elimizle dokunduğumuzda el değmeyecek bir sıcaklığa sahip olması, bulaşıkları yıkarken çalışma sürecinde çıkan farklı seslerden veya makine kapağı açıldığında aşırı buhar ya da duman çıkması suretiyle fark edebiliriz. Bu gibi durumlarda makine kapağı makine çalışırken kesinlikle açılmamalıdır.

Sorunun kesin çözümü için Arçelik çağrı merkezi ya da Arçelik servisinden yardım alınabilir.

Tags:
Blog Comments

Makina çalışırken ısınıyor

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56