Arçelik Çamaşır Makinesi UE Hatası

Her çamaşır makinesinin bir kapasitesi vardır ve çamaşır yüklerken bu kapasite aşılmamalıdır. Bu hem çamaşır makinesine zarar verecektir, hem de çamaşırların yeterince iyi yıkanmasını engelleyecektir. Arçelik yeni model çamaşır makinelerinde bu sorunu çözecek bir sistem geliştirdi. Artık yüklediğiniz çamaşırlar makinenin kapasitesini aşıyorsa çamaşır makineniz hata vererek sizi uyarıyor.

Bu hata da ekranda UE hata kodu ile olarak görünüyor.
Çamaşır makinenizde UE hata kodunu gördüğünüzde makineye aşırı yüklendiğinizi bilmelisiniz. Önerilen davranış çamaşır makinenizin yükünü biraz azaltarak yeniden çalıştırmaktır. Fakat yine de bu şekilde çalıştırmak istiyorsanız başlatma düğmesine tekrar bastığınızda hata silinecek ve çalışmaya başlayacaktır.

Eğer çamaşır makinenizin kapasitesini aşmamanıza rağmen böyle bir hata veriyorsa bu kapasiteyi ölçen sensörün arızasına ya da elektronik kartta ki bir arızaya işaret edebilir. Bu durumda siz müdahale etmeden Arçelik servisini arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Hata kodlarının marka ve modellere göre farklılık gösterdiğinin de altını çizelim. Her hata kodu, her makine için aynı anlama gelmeyebilir. Bunun için kullanma kılavuzundan faydalanabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56