Arçelik Çamaşır Makinesinde F1 Arızası Nedir ve Çözümü Nasıl Yapılır?

Çamaşır makineleri bir arıza ya da aksaklık yaşadığı zaman kullanıcılarını uyaran hata kodları verirler. Bu hata kodları sorunun tam olarak hangi parçadan ya da durumdan kaynaklandığını söyler. Her marka için hata kodları farklılık gösterir. Hatta farklı modeller için bile hata kodları farklılık gösterebilir.

Arçelik Çamaşır Makinesinde F1 Arızası Nedir?

Arçelik çamaşır makinelerinde F1 hata kodu cihazın pompasında ki bir arızaya işaret eder. Peki böyle bir hata kodu aldığımızda ne yapmak gerekir?

Çamaşır makinesinin pompasına bir şey kaçması, tıkanması gibi durumlar bu hata kodunu vermesine neden olabilir. Bu nedenle çamaşır makinesinin pompasını açarak iyice temizlemek gerekiyor. Eğer pompanın içine kaçmış herhangi bir parça varsa bunların da alınarak yeniden kapatılması durumunda düzelecektir.

Eğer pompayı temizlediğiniz halde hata kodu gitmediyse çamaşır makinesini resetleyerek gitmesini sağlayabilirsiniz. Her çamaşır makinesi modeli için resetleme işlemi farklıdır. Çamaşır makinesinin kullanma kılavuzuna bakarak resetleme işlemini öğrenebilirsiniz.

Bunlara rağmen sorun çözülmediyse Arçelik servisini arayarak yardım almanız yerinde olacaktır. Muhtemelen pompa arızalanmıştır ve yenisi ile değiştirilmesi gerekiyordur.

Tags:
Blog Comments

[…] sorununa çözüm bulmak için servisi aramalı ve durumu bildirmelisiniz. Beko Çamaşır Makinesi Servisi teknik personelleri sorunu belirleyecek ve hemen tamir yoluna […]

Leave a Comment
444 78 56