Beko Çamaşır Makinesinde Ön Yıkama Işığı Neden Yanıp Sönüyor?

Beko çamaşır makinelerinin ileri teknolojileri çerçevesinde tüm işlemleri ile ilgili olarak ister dijital gösterge ekranı olsun ister de olmasın fark etmeksizin tüm modellerde bilgi alımı sağlanabiliyor. Makinede meydana gelen sorunlarda bu ışıkların yanıp, sönmesine göre anlaşılabiliyor.

Beko Çamaşır Makinesinde Ön Yıkama Işığı Neden Yanıp Sönüyor?

Beko çamaşır makinesi ön yıkama ışığı yanıp sönüyor sorunu da bu tip bir sorun işaretinde bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin ön yıkama ışığının yanıp, sönmesi ağırlıklı olarak kart problemine işaret etmektedir.

Makinenin elektronik kartında meydana gelebilen bir sorun, makinenin kullanımının gerçekleştirilememesine neden olabilir. Ön yıkama ışığının yanıp sönmesi ile birlikte özellikle çocuk kilidi de devreye girebiliyor.

Bu durumda 2. ve 4. Fonksiyon tuşları kullanılarak çocuk kilidinin devreden çıkartılmaya çalışması gerekiyor.

Bu deneme ile sonuç sağlanamaz ise mutlaka uzman kişiler tarafından makine kartı sökülerek, gerekli olan kontroller teknik ekipmanlar ile gerçekleştirilmelidir. Gerçekleştirilen müdahaleler sonucunda arıza tespit edilirse onarımı gerçekleştirilir.

Ancak kartın onarımı mümkün olmadığı ya da sağlıklı sonuç vermediği durumda yenisi ile değişimi uygulanır.

Tags:
Blog Comments

[…] kodu gitmediyse çamaşır makinesini resetleyerek gitmesini sağlayabilirsiniz. Her çamaşır makinesi modeli için resetleme işlemi farklıdır. Çamaşır makinesinin kullanma kılavuzuna bakarak […]

Leave a Comment
444 78 56