Vestel Bulaşık Makinesi Yıkama Bitti Işığı Yanıp Sönüyor

Bulaşık makineleri her evde bulunur ve neredeyse her gün çalıştırılır. Belli bir zaman geçtikten sonra da farklı arızalar çıkarabilir. Bulaşık makinelerinin program ve durum ışıkları herhangi bir arıza durumunda yanıp sönerek size bilgi verirler. Bunlardan biri olan Vestel bulaşık makinesi yıkama ışığı yanıp sönüyor olması size, bulaşık makinenizin sürekli su almaya çalıştığını belirtmektedir. Bu durumun yaşanmasının belli başlı birkaç sebebi vardır.

– Su seviye anahtarına bağlı olan ince bir hortum vardır. Su bu hortum aracılığıyla su seviye anahtarına gelir ve suyun olduğunu belirtir. Makineniz de su olduğu için herhangi bir çekme işlemi yapmaz. Fakat bu hortum da bir delik, bağlantı noktasında bir aksaklık var ise su anahtara gelemez ve makine de su yok diye devamlı su çekme görevi yapar. Bu noktada hortumun değişmesi sorunu ortadan kaldıracaktır.

– Su seviye anahtarının bozuk olması da olası bir durumdur. Anahtarda açma kapama görevini suyun gelip gelmemesi sağlamaktadır. Fakat anahtar bozuk olunca suyu algılayamaz ve makinenin sürekli su çekmesine neden olur. Su seviye anahtarı yenisi ile değiştirilerek sorun giderilecektir.

– Elektrikli musluk su seviye anahtarının komutu ile açılıp kapanır. Anahtar yeterli su algıladığı zaman elektrikli musluk kapanır ve makineye su gitmesi önlenir. Fakat elektrikli musluğun arızalı olması durumunda açık olacaktır ve makineniz su çekecektir.

Bu durumla karşılaşıldığında makinenizin su valfini kapatarak teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

Bır ay önce aldığım regal pratik 310 model bulasık makınası bugun yıkamamaya basladı sebebını anlamadık baslatıyorum az yıkıo sonra ıptal ısıgı yanıp sonuyo yıkamıyor neden böyle oldu

Merhaba, cihazınız yeni olduğu için garanti kapmasında REGAL servisi ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı bir çözüm olacaktır. İyi günler dileriz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56