Buzdolabı Kapağı Düşüyor

Buzdolaplarının kapaklarının düşmesi durumu kullanıcıların oldukça sık başına gelen olumsuzluklardan biridir. Buzdolabı kapaklarının düşmesinin birkaç faklı nedeni bulunur ve bunların çoğu da kullanıcı hatasından kaynaklanır. Bir ihtimal de uzun yıllardır kullanılan buzdolaplarının artık menteşelerinin aşınmasından kaynaklanabilir.

Eğer buzdolabınızın kapağında herhangi bir düşme durumu var ise bu servis çağırmadan sizin de çözebileceğiniz bir durumdur. Tabi bunun için nedenini tespit etmek ve ona göre bir adım atmak gerekir.
Buzdolabı kapağının düşmesinde ki en sık görülen neden, buzdolabı kapısına oldukça ağır şeyleri koymaktır. Kapıya fazla ve ağır şeyler koymak buzdolabı kapısının zamanla düşmesine neden olur. Bu nedenle ilk yapmanız gereken şey kapıya koyacağınız şeyleri azaltma ve ağırlıkta düşük şeyler koymaktır.

Buzdolabı kapağının düştüğünü düşünmenize sebep olacak şeylerden biri de zeminin yamuk olmasıdır. Kapı yere sürtüyor ise ayaklarından su terazisi yardımı ile bir ayarlama yapabilirsiniz.

Eğer zeminden kaynaklı bir sorun var ise ve ayakları ayarlamak yeterli gelmediyse kapının menteşeye geçtiği noktaya pul ve benzeri cisimler koyarak kapıyı biraz havaya kaldırabilirsiniz.

Eğer kapı menteşeleri artık kullanılmaz hale geldiyse ve değiştirilmesi gerekiyorsa, kapının yönünü değiştirerek büyük bir masraftan kurtarabilirsiniz kendinizi.

Blog Comments

Bu bizim yapabileceğimiz bir işlem değil gibi en iyisi servis çağırmak olacak galiba.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56