Beko Çamaşır Makinesinde Başlat Düğmesi Yanıp Sönüyor, Ne Yapmalıyım?

Beko Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Yanıp Sönüyor sorunu bazen ortaya çıkabilmektedir. Çamaşır makinenize çamaşırlarınızı yerleştirdiniz, deterjan ve yumuşatıcı ilave ederek başlat düğmesine bastınız. Ama bu düğmenin ışığı devamlı yanıp sönüyorsa cihazınızın kapağını tam olarak kapatmamış olabilirsiniz. Öncelikle kapak kapalı mı diye kontrol etmelisiniz. Kapağı açarak tekrar kapatabilirsiniz. Ayrıca deterjan gözünü de kontrol etmeniz gerekir. Açık kaldıysa ışık devamlı yanıp sönecektir.

Beko Çamaşır Makinesinde Başlat Düğmesi Yanıp Sönüyor, Ne Yapmalıyım?

Makineniz suyunu alamıyorsa programa başlayamaz ve ışık devamlı yanıp söner. Sular akıyor mu diye kontrol sağlayabilirsiniz. Bütün kontrollerden sonra sorunun devam etmesi halinde servis yardımı alınması gerekir.

Beko çamaşır makinesi başlat düğmesi yanıp sönüyor nedenleri şunlar olabilir:

  • Sular kesik olabilir.
  • Çamaşır makinesi musluğu arıza yapmış olabilir.
  • Kapak kilidi bozulmuş ve kendini kilitleyemediği için yıkama programına başlayamıyor, ışık yanıp sönüyor olabilir.
  • Sensör arızası oluşmuş olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Yanıp Sönüyor sorununa çözüm bulmak için servisi aramalı ve durumu bildirmelisiniz. Beko Çamaşır Makinesi Servisi teknik personelleri sorunu belirleyecek ve hemen tamir yoluna gidecektir.

Tags:
Blog Comments

[…] çamaşır makinesi kullanıcıları için çamaşır makinesi dolayısıyla yaşanabilecek olan sorunlardan biri, makinenin uzun yıkamasıdır. Makinenin […]

Leave a Comment
444 78 56