Arçelik Çamaşır Makinesi Hazır Işığı Yanıp Sönüyor: Sorunun Arkasındaki Gerçek

Arçelik çamaşır makinelerinde bazen hazır ışığı sürekli yanıp söner. Çamaşır makinesi bu haldeyken yıkama işlemi de yapmaz. Bu arıza genellikle elektronik kart arızasıdır. Bazı çamaşır makinelerinde sadece belirli programlar çalışırken, bazılarında hiçbir program çalışmayabilir. Bu durumda servisten yardım almak yerinde bir karar olacaktır.

Arçelik Çamaşır Makinesi Hazır Işığı Yanıp Sönüyor

Arçelik servisini aramadan önce çamaşır makinesine reset atarak düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda elektronik kartlar komut hatası vererek çökebilirler. Reset atıldığında tüm ayarları sıfırlayıp yeniden başlayacağı için düzelme ihtimali vardır. Çamaşır makinelerine reset atma işlemi her model için farklıdır. Bunun için çamaşır makinesinin kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz. Eğer kullanma kılavuzunuz yoksa internet üzerinden o modelin kullanma kılavuzunu bulabilirsiniz.

Arçelik servisini çağırdığınızda elektronik kartı sökerek inceleyeceklerdir. Bu tür arızalar genelde onarılmaz, bu nedenle yenisi ile değiştirilecektir. Çamaşır makinelerinin beyni diyebileceğimiz elektronik kartlar küçük görünse de çamaşır makinesinin tüm işlevlerinin komutu buradan çıkar. Bu nedenle en önemli parça olduğunu söyleyebiliriz. Servis elektronik kartı değiştirdiğinde yeni bir kart ile değiştirdiğinden emin olun.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56