Arçelik Buzdolabı Çok Isınıyor

Birçok kullanıcı buzdolabının çok fazla ısındığı konusundan şikayetçi. Öncelikle şunu açıkça belirtmek gerekir; buzdolabının yanlarının ısınması bir sorun olduğu anlamına gelmez. Hatta sadece Arçelik markasında değil, hemen her buzdolabında, buzdolabının yan tarafları ısınır. Çünkü buzdolabının içini soğutmaya yarayan gazların geçtiği bakır borular, buzdolaplarının yan taraflarında yer alır. Bu borular da ısındığında buzdolabının yan taraflarını ısıtması gayet normaldir.

Ayrıca kapı contalarının daha sıkı yapışmasını sağlayan, hava almasını engelleyen şey yine yan taraftan geçen bakır borulardaki gazdır. Özellikle kapının uzun süre açık tutulması durumunda da yanların ısınması gayet normaldir.

Buzdolabının yan taraflarının ısınması buzdolabının arızalı olduğu anlamına değil, tam tersine gayet iyi çalıştığına işaret eder. Kullanıcılar özellikle yaz aylarında bu durumdan daha fazla şikayet ederler. Çünkü dışarıda ki hava koşullarından dolayı buzdolabının yazın daha fazla ısındığı düşünülür. Oysa kışın da yazın da buzdolabı aynı derecede ısınır.

Eğer buzdolabının yan tarafları olması gerektiğinden çok daha fazla ısınıyorsa bu buzdolabının çok fazla çalıştığı anlamına gelir. Buzdolabının kapısının uzun süre açık kalması ya da çok sık aralıklarla açılması buzdolabının daha fazla çalışmasına neden olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56