Arçelik Çamaşır Makinesi Isıtmıyor

Arçelik çamaşır makineniz suyu ısıtamıyor ise bu sizin için oldukça büyük bir problem olabilir. Çünkü sıcak su hem çamaşırların daha iyi temizlenmesini sağlar, hem de mikropları öldürerek daha hijyenik bir yıkama işlemi sağlar. Eğer su yeterince ısınmıyorsa hem çamaşırlar iyi temizlenmez, hem de sağlıklı bir yıkama işlemi olmaz.

Çamaşır makinelerinin suyu ısıtmamasının nedeni genelde rezistanstır. Çünkü ısıtma işlemini rezistans yapar. Rezistansta oluşan bir arıza çamaşır makinesinin suyu ısıtmasını engelleyecektir. Bu nedenle bu sorunda bakılması gereken ilk yer rezistans olacaktır. Rezistansta aşırı kireçlenme varsa, zamanla yıpranma, oksitlenme gibi durumlar varsa, ya da kopan herhangi bir parçası varsa bu değiştirilmeli.

Bir diğer ihtimal de rezistansta sorun olmasa da rezistansa giden kabloların hasar görmüş olmasıdır. Bunun onarılması nispeten daha kolaydır.

Eğer teknik konularda yeterli bilgiye sahip değilseniz, rezistans değiştirme işlemi için Arçelik servisinden yardım almanız yerinde olacaktır. Ayrıca rezistans değiştikten sonra kullanacağınız kireç önleme ürünleri ile bu sorunun tekrar etmemesini sağlayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56