Arçelik Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Çamaşır makineleri oynar parçalara sahip olan, sesli çalışan motoru olan ve sürekli dönen kazana sahip olduğu için ses çıkarması normaldir. Arçelik, her ne kadar son model çamaşır makinelerinde bu sesi oldukça düşük miktarda tutsa da tamamen sessiz çalışan bir makine henüz yok.

Fakat bazı durumlarda çamaşır makinelerinin çıkardığı sesler normalin de üzerine çıkar ve kullanıcıları rahatsız eder. Rahatsızlığın yanı sıra çıkan sesler olası bir arızanın da habercisi olduğu için dikkate alınmalıdır.

– Öncelikle makineden gelen sesin neyden kaynaklandığını bulmak gerekir. Eğer çamaşırların cebin unuttuğunuz, ya da kıyafetlerde metal bir işleme varsa kazan dönerken ses çıkarması normaldir.

– Çamaşır makinelerinin sarsıntılarını en az indirecek iki tane amortisör bulunur. Bu amortisörlerden birinin ya da ikisinin arızalanması sarsıntılı çalışmasına neden olacak ve çok ses çıkaracaktır.

– Çamaşır makinelerinde ki kazan rulmanları da arızalandığında, çamaşır makinesi sıkma işlemini yaparken çok ses çıkarır.

– Çamaşır makinesi tam yere oturmadıysa, çalıştıkça sarsılıyorsa bu da ses çıkarmasına neden olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56