Arçelik Çamaşır Makinesi Çamaşırları Yırtıyor

Hem yeni, hem de eski çamaşır makinelerinde, çamaşırın yırtılma problemi ile karşılaştığımız oldukça sık oluyor. Arçelik bunun için birçok önlem alsa da kullanıcıların hatalı kullanımları yine de çamaşırların yırtılmalarına neden olabiliyor. Bu durum kullanıcılar için oldukça sıkıntılı bir durumdur, çünkü yırtılan çamaşırların geri dönüşü pek mümkün olmuyor.

– Çamaşır makinesinin çamaşırları yırtmasının nedenlerinden biri delikli olan kazanların kenarlarının zamanla keskinleşmesi ya da yamulmasıdır. Çamaşırlar bu keskin yerlere takılarak aşırı hızlı dönmenin etkisiyle yırtılabilir.

– Bir diğer nedenlerden biri çamaşır makinesine koyulan çamaşırların ceplerinde unutulan cisimlerdir. Bu cisimler çamaşırların yırtılmasına sebep olabilir. Bu nedenle çamaşırları makineye koyarken mutlaka cepleri kontrol edilmeli. Üzerinde sert ya da keskin işlemeleri olan çamaşırlar dikkatli bir şekilde koyulmalıdır.

– Çamaşırların yırtılmasına sebep olan bir diğer unsur makinenin çok doldurulmasıdır. Çamaşırlar çok sıkışık olduğunda kazan dönerken bazı çamaşırların zorlanarak yırtılmasına neden olabilir. Bu nedenle çamaşır makinesinde her zaman biraz boşluk kalacak şekilde çamaşır koyulmalıdır. Kullanma kılavuzunda tam olarak nelere dikkat etmeniz gerektiği detaylı olarak yazar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56