Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Çamaşır makineleri mekanik ve oynar aksamları olan bu nedenle geçen zaman içerisinde çok kolay aşınan ve bozulan cihazlardır. Marka fark etmeksizin her makine mutlaka zamana yenik düşer. Her ne kadar Arçelik gibi kurumsal markalar diğerlerine göre daha uzun ömürlü olsa da her makinenin, her an bozulabilme ihtimali vardır.

Eğer Arçelik marka çamaşır makineniz çalışmıyorsa bunun birçok nedeni olabilir.
-Eğer çamaşır makinesinin düğmesine bastığınızda hiç ışığı yanmıyorsa ve motorda herhangi bir çalışma belirtisi ya da ses yoksa muhtemelen sorun elektrik ile alakalıdır. Çamaşır makineleri ani elektrik gidip gelmelerinde ya da voltaj dalgalanmalarında kendilerini korumak için güvenlik önlemi olarak elektrik akışını keserler ve çalışmazlar. Bu durumda başka bir programa çevirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

-Işığı yanmasına rağmen çamaşır makinesi çalışmıyorsa kapak tam kilitlenmemiş olabilir. Kapak kilidini kontrol edip tekrar çalıştırabilirsiniz. Eğer kilit ya da kilit sensörü bozuksa makine çalışmayacaktır.

-Eğer çamaşır makinesinin musluğu kapalıysa ve su alamıyorsa da makine çalışmayacaktır. Bunu da kontrol ederek sorunun ne olduğundan emin olabilirsiniz.

Tüm bunları denemenize rağmen çamaşır makinesi çalışmıyorsa o zaman servisi arayarak bir uzman yardımı alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56