Vestel Bulaşık Makinesi Durulamıyor

Bulaşık makinelerinde durulama aşaması çok önemlidir. Çünkü bütün pisliğin, deterjanın bulaşıklardan tamamen sökülüp giderilmesini sağlar. Bulaşık makinelerinde durulama sorunu iki farklı durumdur. Birincisi makine iyi durulama yapmaz. Bunun sonucunda bulaşıklarda leke, pis kalıntılar ve deterjan kalıntıları görülebilir.

İkinci olarak ise makineniz durulama moduna geçmez. Şimdi vestel bulaşık makinesi durulamıyor şikayetini bu iki farklı durum altında, madde-madde inceleyelim ve çözüme ulaşmanıza yardımcı olalım. Tabi kendi yapabileceğiniz ve müdahale edebileceğiniz olayların çözüm getirmemesi sonucunda teknik servise başvurmanız gerekmektedir.

İlk olarak makinenizin iyi durulama yapmamasının sebeplerini inceleyelim.

  • Bulaşık dizimi hem yıkama hem durulama aşamasında çok önemlidir. Pervanelerin su çıkışlarını kapatan bulaşıklar diğerlerinin yıkanmasını engeller ve deterjan bazı bulaşıkların belli bölgelerinde birikerek kalabilirler.
  • Su pompası suyu pervanelere gönderir ve pervanelerin uçlarında görebileceğiniz deliklerden bulaşıklar yıkanır. Materyaller, deterjanlar, yağlar bu deliklerden içeri girerek içeride suyun hareketini ve çıkışını yavaşlatır veya zamanla delikleri tıkar. Bu gidişat boruların tıkanmasına kadar gidebilir. Bu nedenle belli dönemlerde pervaneleri çıkartarak yüksek sıcaklıkta bir su ile içlerini temizlemenizi öneririz.
  • Pervaneleriniz hareket etmiyor da olabilir. Pervaneleri belli konuma getirin ve makineyi çalıştırın. 30-40 saniye sonra birden açın ve pervanelerin aynı konumda olmadığından emin olun.

İkinci durum ise makinenin durulama programına geçmemesi.

  • Bu durum elektronik kartla ilgili olabilir. Kartın bu komutu vermemesi durumunda makine durulama aşamasına geçmez. Durulama uygulamaması teknik servisle ile halledilecek arızalardır.
Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA