Vestel Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık makinelerinde yıkama bittikten sonra deterjanın çoğunun hazne içinde kalmış olması veya deterjan kapağının hiç açılmamış olması, kullanıcıların şikayet ettiği ve genellikle de teknik servis yardımıyla çözünülebilecek bir konudur.

Makineler belli yazılımsal komutlar bazı görevleri gerçekleştirirler. Makine çalışmaya başladığında bir süre su vererek, deterjansız bir şekilde yıkama yapar. Belli bir süre sonra deterjan bölmesinde bulunan, “röle” denilen algılayıcı ile beyin arasında bir sinyal gidiş gelişi olur ve komut verilerek deterjan kutusu açılır. Sıcak su ile birlikte temizlik aşaması başlar.

Genellikle Vestel bulaşık makinesi deterjan almıyor şikeyetinin nedeni bu süreçle alakalıdır. Peki ne gibi aksaklıklar oluyor da makineniz deterjan kapağını açmıyor.

  • Kullanıcı olarak dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır.
  • Bulaşıklar deterjan haznesinin önünü kapatmamalı, suyun oraya ulaşmasını engellememeli.
  • Deterjanı koyarken bölmenin ıslak veya nemli olmadığını kontrol edin.
  • Makinenin beyni dediğimiz kartı ile deterjan haznesinde bulunan algılayıcı role arasında iletişim kopukluğu olabilir.
  • Eğer kartında sorun var ise biraz daha pahalı bir çözüm olabilir. Ya yazılımsal destek ile düzeltilir ya da yenisi takılır. Yenisi takılması durumunda biraz daha masraflı olabilir.
  • Eğer röleniz de sorun var ise bu biraz daha maliyeti düşük bir değişim olur. Teknik destek ekibinin gelerek belli ölçüm ve gözlemler yapması sonucunda arızanın nereden kaynaklandığı belirleyip, değişimi gereken parçayı bulmaları sonucunda iş çözülmektedir.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56