Vestel Bulaşık Makinesi Çalışırken Ses Çıkarıyor

Bulaşık makineleri yüksek güç ile çalışan, motorlar ve pompalar ile görevini gerçekleştiren aletlerdir. Makineler ilk alındıkları zaman çok sessiz çalışırlar. Fakat ilerleyen zamanlarda yavaş yavaş bu ses artmaya başlar. Kimi makineler de uzun yıllar gürültüsüz şekilde çalışmaktadır.

Zamanla Vestel bulaşık makinesi çalışırken ses çıkarıyor ise bazı kontroller yaparak buna çözüm üretebilirsiniz. Elinizden bir şey gelmiyorsa da teknik servis yardımıyla işi çözmeye çalışabilirsiniz. Makinelerin ses çıkarmasına neden olacak durumlar:

  • Makinelerin çalışma esnasında oluşturduğu gürültünün zemin ile temasını kesmek için alt tarafına 4 adet genellikle plastikten yapılan takozlar konulur. Bunlarda zamanla aşınarak eriyebilirler. Aşınma her takozda aynı olmayacağından az da olsa bir dengesizlik meydana gelir. Makineniz çalışırken gözle pek göremeyeceğiniz bir sallantı oluşur fakat bunu kulaklarınız duyabilir. Bu nedenle takozlara göz atmakta fayda olabilir.
  • Makinenizin içindeki pervaneleri kontrol edebilirsiniz. Pervaneleri temizlemek için önceden söktüyseniz, taktığınızda tam oturtamamış olabilirsiniz. Zamanla da yerinden oynayarak makine içinde sese neden olabilir.
  • Makineniz her ne kadar sıcak su ile çalışsa da bir süre sonra yemek kalıntıları, yağlar makinenizin filtresinde veya diğer aksamlarında kalabilir. Filtre alt tarafta bulunan gider bölgesidir. Bunu yerinden sökerek temizleyebilirsiniz.
  • Makinenizin motorunda, su pompalarında bir arıza veya arıza başlangıcı olabilir. Bu nedenle de düzgün çalışamayan bu parçalar ses yaratabilir.

İlk 3 maddeyi denedikten sonra bir düzelme yok ise teknik servis ile irtibata geçerek destek almanız sağlıklı bir çözüm olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56