Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Sürtme Sesi

Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Sürtme Sesi

Arçelik çamaşır makinesi kazan sürtme sesi duyulduğunda bunun ihmal edilmemesi gerekiyor. Tamiri gerçekleştirilmediği takdirde çıkan ses zamanla artacaktır. Artmakla kalmayacak cihaz artık görevini yerine getiremeyecektir. Cihazdan sürtme sesi geldiği takdirde kesinlikle ihmal edilmeden servis çağırılmalıdır.

Kazandan gelen sürtme sesi kazan rulmanlarından, lastiğin sertleşmesinden ya da motor rulmanlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu parçalardan birisi bozulmuştur ve görevini yerine getirmiyordur. Parçanın değişmesi ile birlikte ses ortadan kaybolur. Cihazda zorlanmadan çalışmaya devam eder.

Arçelik Çamaşır Makinesi Kazan Sürtme Sesi Nedeni

Arçelik çamaşır makinesi kazan sürtme sesi olmaya başladığında öncelikle içindeki çamaşırları çıkartmanız gerekiyor. Makineye sert maddeler yanlışlıkla atılmış ise bu sesin çıkması normaldir. Sert madde çıkartıldığında ses de kesilecektir. Buna rağmen ses devam ediyorsa cihazın içinde hangi parçanın bozulmuş olduğunun tespiti için servisin gelmesi gerekiyor. İşinin ehli olan ustalar cihazın şu parçalarını kontrol ederek hangisinin bozulduğunu görerek değiştireceklerdir.

  • Motor rulmanları bozulmuş olabilir
  • Kazanın lastiği sertleşmiş olabilir
  • Kazan rulmanlarında arıza meydana gelebilir
Tags:
Leave a Comment
444 78 56