Arçelik Çamaşır Makinesi Lekeleri Çıkarmıyor

Arçelik çamaşır makinem lekeleri çıkarmıyor diyen çok sayıda kullanıcı var. Bu sorunun nedenlerini ve çözümlerini araştıracağız.

  • Deterjan kullanımında yapılan hatalar
  • Program tercihinde yapılan hatalar
  • Aşırı yükleme sorunu

Makinelerinizin lekeleri çıkarmıyor olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi doğru deterjan kullanımı yapmıyor olmanızdır. Bunun yanı sıra arklı kumaş türleri için farklı programlara ihtiyacınız olacaktır. Eğer güçlü bir leke için 30 derecede yıkama programını tercih ediyorsanız tabii ki doğru bir sonuç elde etmeyeceksiniz.

Bunun yanı sıra makineye haddinden çok daha fazla çamaşır atmak da bu sorunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Makinelerinizi kapasitesi ölçüsünde kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde lekelerin çıkmadığını sizler de göreceksiniz.

Bunun dışında parça ya da mekaniksel bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Tüm bu detaylara dikkat ederek yeni bir yıkama yaptığınızda benzer bir sorun ile karşı karşıya geliyorsanız eğer sizler de servis ekiplerinden yardım alabilirsiniz. Profesyonel bir kadro tarafından yapılacak inceleme daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56