Arçelik Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Düğmesi Yanıp Sönüyor

Arçelik çamaşır makinesi ön yıkama düğmesi yanıp sönüyor ise bu duruma sebep olan bazı durumlar olabilir. Çamaşır makinelerinde oluşan arızalar benzer şekillerde kendisini belli etmektedir. Bu durum aslında oldukça faydalıdır. Arıza büyümeden ve diğer bağlantılara sıçramadan kısa süre içinde sorun tespit edilerek çözüm yoluna gidilebilmektedir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Düğmesinin Yanıp Sönmesinin Sebepleri

Arçelik çamaşır makinesinin ön yıkama düğmesinin yanıp sönmesi küçük bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Sorunun ne olduğunu çözüldüğü takdirde kolaylık ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Ön yıkama düğmesinin yanıp sönmesi:

  • Arçelik çamaşır makinenizin ön yıkama düğmesi yanıp sönüyor ise elektronik kart arızalanmış olabilir. Bu ihtimal en kötü seçenekler arasındadır.
  • Çamaşır makinelerinin su sıcaklıklarının ayarlanabilmesi için termostatlar bulunmaktadır. Bu termostatların arızalanması ön yıkama düğmesinin yanıp sönmesine sebep olabilmektedir. Böyle bir durumda termostat değiştirilerek sorun giderilebilir.

Çamaşır makinenin ön yıkama düğmesi yanıp sönüyor ise Arçelik teknik servis ile iletişime geçerek sorunu anlatabilir ve kısa süre içinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tags:
444 78 56