Bosch Marka Kombi Ce Hatası

Bosch Marka Kombi Ce Hatası

Bosch marka kombi ce hatası bazı modellerde ortaya çıkmaktadır. Eğer bu hata kodunu gördüyseniz kombiniz çalışmayacaktır. CE hatası kombinin aşırı ısınmasıyla ilgili bir durumdur. Kombinin normalden fazla ısınıyor olmasının birçok nedeni bulunur. Parçalarıyla ilgili olan bu sorunun kombi servisi tarafından incelenmesi ve giderilmesi gerekir. Öncelikle su seviyesini 1,5-2 bar olarak ayarlamanız önerilir.

Bosch Marka Kombi Ce Hatasının Nedenleri

Bosch marka kombi ce hatası verdiğinde kombiye bakım yapılmalı ve gerekiyorsa parça değişimi uygulanmalıdır. Kombinin fazla ısınması, suyu ısıtmak için yüksek enerji kullanıyor anlamına gelir. Bunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Sirkülasyon pompasında arızası meydana geldiyse tamir edilmeli ya da yenisiyle değiştirilmelidir. Pompa kombide önemli bir parçadır. Arıza yaptığında kombiniz çalışmayacaktır.
  • Eşanjörlerde tıkanma ya da kireçlenme varsa incelenmesi gerekir.
  • Kalorifer filtresinde tıkanma varsa CE arızası ortaya çıkabilir. Filtrenin temizlenmesi gerekir.
  • 3 yollu vana çeşmeye giden suyu ve peteklere giden suyu ayrıştırmaktadır. Eğer sorun yaşanıyorsa kombi fazla ısınıyor olabilir.

Yukarıda bulunan arızaların araştırılması için kombi servisinden yardım alınmalıdır. Bilinçsizce yapılacak müdahaleler kombiye zarar verecektir.

Tags:
Call Now Button444 78 56