Arçelik Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Işığı Yanıp Sönüyor

Her marka, hatta her model belirli arızalara farklı tepkiler verebilir. Bu nedenle belirli markalarda uzmanlaşmış servislerle çalışmak size avantaj sağlayacaktır. Arçelik marka çamaşır makinesinde ön yıkama ışığının yanıp sönmesi belli başlı birkaç arızaya işaret eder.

Termostat adı verilen ve eski makinelerde ntc olarak bilinen parçanın arızalanması bu hataya neden olabilir. Yani çamaşır makinesi ısıtıcı olarak istenilen aralığı ayarlayamıyordur. Bu parçanın değiştirilmesi sorunu çözecektir.
Yine eski çamaşır makinelerinde motordaki kömürün bitmesi durumlarında da makine aynı tepkiyi verir. Çamaşır makinesini çalıştırdığınızda ışık yanıp söner ve motor devreye hiç girmez. Bu arıza durumunda servis çağırmak faydalı olacaktır.

Bir diğer ihtimal elektronik kartın arızalanmasıdır. Elektronik kart çamaşır makinelerinin beyni diyebileceğimiz parçalardır. Elektronik kart bozulduğunda çamaşır makinesi hiçbir komutu algılamaz ya da yanlış algılayarak farklı işlemler yapar.

Çamaşır makinenizde oluşan herhangi bir kısa devre de yine çamaşır makinesinin çalışmamasına ve ön yıkama ışığının yanıp sönmesine neden olacaktır. Her koşulda alanında uzman servis görevlilerini çağırarak sorunu çözebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56