Arçelik Çamaşır Makinesi Uzun Yıkıyor

Kullanıcıların en fazla şikayet ettiği konulardan biri çamaşır makinesinin çamaşırları çok uzun süre boyunca yıkamasıdır. Özellikle yeni model Arçelik çamaşır makineleri için geçerli olan bu durum aslında bir arıza belirtisi değildir.

Öncelikle çamaşır makinelerinin programlarının uzunluğunu ve kısalığını sizin belirlediğinizi söyleyelim. Bazı çamaşırları daha kısa programda yıkayarak sorunu çözebilirsiniz. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz, kullanma kılavuzunu okuyarak adımları öğrenebilirsiniz.

Yeni model Arçelik çamaşır makinelerinde çamaşırların türüne, kir derecesine ya da hassasiyetine göre otomatik bir program belirlenir. Bu otomatik program çamaşırların en optimum sürede yıkanmasını sağlar. Eğer bu durumdan şikayetçiyseniz otomatik programlamadan çıkarabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen çamaşır makineniz hala uzun süre yıkama işlemi yapıyorsa işte o zaman bu bir arızanın habercisi olabilir.

Bu durumda zaman kaybetmeden Arçelik servisini arayarak profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Muhtemelen elektronik kart arızasından kaynaklanan bu durum ekipler tarafından çözülür ve olası bir arıza gerçekleşmeden önlenmiş olur. Bu da hem makinenizi, hem de bütçenizi korumanızı sağlar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56