Arçelik Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor

Çamaşır makineleri işlevsel olarak ev içerisinde çok önemli bir görev üstlenmiş cihazlardandır. Bu nedenle çalışmaması gündelik akışı olumsuz etkileyebilir. Peki çamaşır makinesinin yıkama yapmamasına neden olacak arızalar nelerdir?

Çamaşır makinelerini çalıştırdığınızda su almasına rağmen yıkama işlemine başlamamasının en büyük motor arızasıdır. Eğer motorda oluşan bir arıza var ise ya da eski motor olduğundan kömürü bittiyse çamaşır makinesi yıkama işlemini yapmayacaktır. Bu durumda siz müdahale etmeden Arçelik servisini arayabilirsiniz.

Bir diğer neden çamaşır makinesinin kazanı ile motoru arasında bağlantı görevi gören kayışın kopması ya da zarar görmesidir. Bu durumda motor çalışsa bile kazanı döndürmeyeceği için yıkama işlemi başlamayacaktır.

Eğer çamaşır makinesinin kapağı tam kapanmadıysa, ya da deterjan bölmesindeki çekmece tam yerine oturmadıysa çamaşır makinesi çalışmaya başlamaz. Bu nedenle bunları da kontrol etmek gerekir.

Elektronik kart arızasından kaynaklanan bir durum da çamaşır makinesinin çalışmamasına neden olacaktır. Bu sorunların çoğunluğu uzmanlık gerektirdiği için siz müdahale etmeden Arçelik servisini aramak mantıklı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56