Arçelik Çamaşır Makinesi Verneli(Yumuşatıcıyı) Almıyor

Çamaşır makinesini çalıştırırken yumuşatıcı koymak oldukça önemlidir. Yumuşatıcı hem çamaşırların çok güzel kokmasını sağlar, hem de yumuşak bir şekilde kalmasını sağlar. Eğer çamaşır makineniz yumuşatıcıyı almıyorsa veya yeterince alamıyorsa o zaman bir sorun var demektir.

Çamaşır makinenizin yumuşatıcıyı almama sorunlarının en başında yanlış oranlarda koyulmuş deterjanlar gelir. Eğer deterjanı gereğinden fazla koyduysanız, makine yumuşatıcıyı almayacak ya da çok az oranda alacaktır. Bu nedenle deterjan oranı çok önemli.

Kullanmış olduğunuz deterjanın kalitesi de bu noktada oldukça önemlidir. Eğer düşük kalite bir deterjan kullanıyorsanız, bu deterjan gözlerinde ve kanallarında birikecek zamanla sertleşerek bu kanalları tıkayacaktır. Yumuşatıcı da tıkanan kanallardan geçemeyeceği için makine yumuşatıcıyı alamayabilir.

Bir diğer neden de şebeke suyunun aşırı kireçli olmasından kaynaklanır. Yumuşatıcıyı alacak olan suyun çıktığı fıskiye kireçten dolayı tıkalı ise deterjanı da yumuşatıcıyı da almayacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse çamaşır makinesinin yumuşatıcıyı almama sebepleri bir arızadan kaynaklı değildir ve kullanıcı hatası ile oluşur. Bu noktalara dikkat ederek sorunu servise gerek kalmadan çözebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56