Arçelik Fırın Fan Çalışmıyor

Arçelik Fırın Fan Çalışmıyor sorununda fırında pişen kek, börek gibi hamur işlerinin randımansız piştiğine rastlanmaktadır. Fırında bulunan fan oldukça önemli bir yere sahiptir. Fan çalıştığı zaman fırının her yerine eşit olarak ısı dağılmaktadır. Böylece iki adet farklı gıdanın aynı oranda pişmesi sağlanır. Fırınlarda alt ve üst tepsi bulunur. Aynı anda iki tepsideki yiyeceği fanın çalışmasıyla sağlarsınız. Böylece elektrikten tasarruf edebilir ve bir kere fırını açarak alt tarafta börek üst tarafta yemek pişirebilirsiniz. Üstelik kokuları da birbirine karışmaz.

Fanın çalışmaması neticesinde gıdaların alt ve üst tarafları aynı derecede pişmeyecektir. Altı yanan üstü çiğ kalan gıdalarla karşılaşabilirsiniz. O yüzden tek tepsi kullanmanız ve ürünlerinizi ayrı ayrı pişirmeniz gerekir.

Arçelik fırın fan çalışmıyor nedenleri şunlar olabilir:

  • Rezistans arıza yapmış olabilir.
  • Fan motorunda arıza olabilir.
  • Komütatör anahtarı bozulmuş olabilir.
  • Fan kablolarında sorun olabilir.

Arçelik Fırın Fan Çalışmıyor sorununun giderilmesi için servis yardımı alınması gerekir. Gerekli inceleme ve araştırmalar yapılınca fanın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi mümkündür. Arçelik Fırın Servisi yardımı alarak sorunu giderebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56