İndesit Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

İndesit çamaşır makinesi çalışmıyor olması birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bazen en sevdiğiniz Indesit çamaşır makinesinin kapısını açarsınız, kirli çamaşırları koyarsınız, tozla doldurursunuz ve güç düğmesine basarsınız vb. Tekrar basıldığında, Indesit makinesi artık yanıt vermiyor ve açılmıyor. Gücü takıyorsunuz, güç kablosunu takıyorsunuz, her şey normal ama makinenin kontrol panelindeki ışıkların hiçbiri yanmıyor ve ses yok.

Bu durumda ne yapardınız? Aşağıda sizler için İndesit çamaşır makinesi çalışmıyor sorusuna neden olabilecek bazı maddeleri sıraladık. Bunları dikkatle inceleyip İndesit çamaşır makinesi sorunları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

• Şebeke hatası veya tam aktivasyon sorunlarını tespit etmelisiniz

• Indesit çamaşır makinesinin elektrik prizini açıp kapatarak güç verimliliği sağlamalısınız

• Fiş kesilmiş mi veya güç kablosunun eriyip erimediğini kontrol etmelisiniz

• Bazı çamaşır makinesi kazanları kömür yakıtlı ve bazı kazanlar manyetodur. Kömürlü motorun kömürü bittiğinde kazan dönemediği için çamaşır makinesi yıkama aşamasına girmez. Bu durumda kömürü yenilemelisiniz.

• Bir manyeto kazanda kazan arızası meydana gelir ve kazan dönmediği için yıkama kısmına girmez. Bu durumda makine kazanını içten kontrol etmelisiniz takılan bir parça varsa çıkarmalısınız.

Tags:
444 78 56