İndesit Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

İndesit çamaşır makinesi çok sallanıyor, ne yapmalıyım? Sebebi nedir? Sorusu can sıkıcı bir sorun olabilmektedir. Çamaşır makinesi; insan hayatının vazgeçilmez öğelerinden biridir. Çamaşır makineleri ile ilgili birçok sorun var. İndesit gibi kaliteli çamaşır makineleri bu konuda temiz bir geçmişe sahip olsa da İndesit çamaşır makineleri zaman zaman büyük titreşimler yaşıyor. Bu tür sorunlarla karşılaşırsanız İndesit servis desteği ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak, bu tür arızaların ana nedeni genellikle kullanıcı hatası olarak adlandırılır. Örneğin, bir çamaşır makinesinin kapasitesi yedi kilogram giysiyi yıkamaya uygunsa, makineye sekiz kilogram giysi yüklendiğinde bu sorunun ortaya çıkması muhtemeldir.

İndesit çamaşır makinesi çok sallanıyor ne yapmalıyım derseniz:

  • Çalışma sırasında çamaşır makinelerinin sallanması veya sıçraması yaygındır. Hatta bazılarına göre bu duruma çamaşır makinesi yürüyüşü deniyor. Başka bir deyişle, çamaşır makinesi çalışırken yüksek sesle hareket eder. Bu genellikle çamaşır makinesinin yanlış çalışmasından kaynaklanır.
  • Çamaşır makinesinin amortisörünün arızalanması nedeniyle çamaşır makinesinin sarsılmasında birçok hata oluşabilmektedir.
  • Makinenin rahat çalışabileceği yer olmalıdır.
  • Amortisörün aşınması ve deformasyonu nedeniyle çamaşır makinesi çok sallanıyor ve hatta kendi kendine yürüyor olabilir.
  • Kullanıcılar ayrıca Indesit servis desteği alarak bu soruna çözüm bulabilirler.
  • Ayrıca çamaşır makinesinin kapasitesi yedi kilogram ise, kelimenin tam anlamıyla yedi kilogram ile doldurulmamalıdır.
Tags:
444 78 56