Arçelik Fırın Yakıyor

Arçelik Fırın Yakıyor sorunu hem kullanıcı hatasına hem de cihazdan kaynaklanan nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Eğer yiyeceklerin sadece ön kısmı yanıyorsa bu durumda fırının kapağı açık kalmış yani tam olarak kapatılmamış olabilir. Fırının içine hava girdiğinden dolayı ön kısmı daha çabuk pişerek yiyeceklerin üzerinde yanma olmaktadır. Yiyeceklerin yanmaması için fırın kapağının tam kapanıp kapanmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca alt ve üst ısı ayarı doğru yapılmadığında da bu durum ortaya çıkabilir. Fırına vereceğiniz yiyeceğin türüne göre ısı ayarı yaparak yiyeceklerin yanmasını engelleyebilirsiniz. Fan ısıtıcısının ayarlarının doğru olduğuna emin olunmalıdır.

Alt, üst ve fan ısıtıcılarının ayarı doğru ise sorun yiyecek kabının fırın içerisinde düzgün yerleştirilmelidir olmasıdır. Üst ya da alt ızgaraya kap çok yakında ise bu durumda yiyeceklerde çok kızarma ve yanma gerçekleşecektir. Sorunu yiyeceğin pişme türüne göre ayarlayarak düzeltebilirsiniz.

Arçelik Fırın Yakıyor sorununu kullanıcı bazı durumları düzelterek yine de çözemiyorsa Arçelik Fırın Servisi ile görüşerek arıza durumu var mı yok mu kontrolü yaptırabilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56