Arçelik Klima H1 Arızası

Klimalar tasarlanırken mühendisler bilgisayar teknolojisinden yararlanarak, bazı sorunları hemen anlamak için belirli kodların klimanın ekranında çıkmasını sağlayan bir sistem kurmuşlardır. Bu sistem hem kesin çözüm hem de kullanıcının kodu söyleyerek teknik ekibin oraya hazır ve ne yapacağını bilerek gelmesini sağlar. Markalar genelde aynı hata kodlarını kullanırlar. Bazen farklı kodlar ve farklı açıklamalar olabilir. Biz burada Arçelik klimaları verdiği arızayı anlatacağız.

Klimanızın ekranında veya kumandasın “h1” yazısı çıktığında endişeye kapılmanıza gerek yok. Bu tam olarak bir arıza sayılmaz. Bir uyarı kodudur aslında.

Açıklaması ise: Ortamdaki sıcaklığın 39 dereceyi geçtiğini belirtir.

Bu durumda yapmanız gereken evinizi biraz havalandırarak ortamdaki sıcaklığı düşürüp klimanızı da çok yüksek derecelerde çalıştırmamak olacaktır. İnsanların anatomik olarak rahat ettiği ve uyum sağladığı belli bir nem ve sıcaklık derecesi vardır. Bu derecelerin çok altına inerseniz üşürsünüz ve hasta olabilirsiniz. Çok üstüne çıkarsanız da mayışmanıza sebep olur. Yüksek sıcaklığın olduğu bir ortamda uzun süre kalmak da belli sağlık problemlerine yol açabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56