Arçelik Klima Çok Ses Yapıyor

Klima artık hemen her kapalı ortamın olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Bu nedenle gittiğimiz her yerde klimaları görebiliriz. Fakat klimaların sesli çalışması oldukça sıkıntılı bir durum olabilir. Özellikle o ortamda bulunan kişiler için sinirleri yıpratan bir etkiye sahiptir. Ayrıca bir arıza olasılığının da habercisi niteliğini taşır.

– Klimaların sesli çalışmasının en büyük nedeni klimanın iç ünitesinde ki kir ve tozdur. Özellikle fanda oluşan tozlanma fanın oldukça sesli olarak çalışmasına neden olur. Eğer siz kendiniz temizleyemiyorsanız, bakım yaptırarak bu sesten kurtulabilirsiniz.

– Yine iç ünite fanında bir balans problemi varsa, bu da klimanın oldukça sesli çalışmasına neden olacaktır. Bu durumda iç ünite fanı yenisi ile değiştirilerek sorun çözülebilir.

– Fan motorunda bulunan rulman arızalarında da klima oldukça sesli çalışacaktır. Bu durumda fan motoru yerinden sökülerek rulmanlarının değiştirilmesi gerekir.

– Klimanın dışı olan plastiklerin çok soğuk ya da sıcak havaya maruz kalmasından dolayı ses yapması da oldukça sık görülen bir şeydir. Plastikleri biraz oynatıp en az ses çıkaracak düzeyde sabitleyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56