Arçelik Klima Çalışmıyor

Artık kapalı alanların tamamında görülen klimaların çalışmaması sorunu, alanda bulunan kişileri olumsuz etkiler. Bu nedenle klimaların bakımı zamanında yapılmalı ve olası arızalar önlenerek ömrü uzatılmalıdır. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için bozulması da gayet doğaldır. Arçelik marka klimalar her cihaz gibi geçen süreye yenik düşerek bozulabilir. Klimaların çalışmaması durumunda servisi çağırmadan önce kontrol edebileceğiniz birkaç husus vardır.

– İlk olarak klimaya gelen elektrik akışı kontrol edilmelidir. Klimanın takılı olduğu prizde elektrik var mı, bağlı olduğu sigorta atmış mı, ya da klimanın kendi sigortası atmış mı kontrol ederek sorunu kolay yoldan bulabilirsiniz.

– Klimanın sadece çalıştırma anahtarı bozuk olabilir. Bu durumda klimayı çalıştırmanız olanaksız olduğundan, çalışma anahtarını değiştirerek klimayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

– Bazı durumlarda klimanın kumandasının bozulması, pili bitmesi gibi olasılıklar klimanın bozulduğu algısını oluşturabilir. Bunun için kumandayı da denemelisiniz. Kumandayı kullanmadan manuel tuşlarla klima çalışıyorsa sorun kumandadır.

Eğer bunlara rağmen hala klima çalışmıyorsa, Arçelik servisini arayarak uzman yardımı isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56