Arçelik Klimada HL Hatası Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Çözülür?

Arçelik klimalar sadece arıza durumlarında değil, kullanıcıların dikkat etmesi gereken durumlarda da belirli hata kodları verebilirler. Bu nedenle klima hata kodu verdiğinde servisi aramadan önce hata kodunun anlamına bakmakta fayda vardır. Hata kodu bir arızadan dolayı değil, belli bir durumu size bildirmek için de verebilir.

Arçelik Klimada HL Hatası Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Çözülür?

Arçelik klimalarda hl hata kodu iç ortamın çok sıcak olduğu uyarısını verir. Eğer ortam sıcaklığı 30 derece ve daha üzerinde ise bu hatayı almanız mümkündür. Bu durumda klimayı da ona göre programlayarak çalıştırmalı ve en sağlıklı ortamı yaratmalısınız.

– Ortam çok sıcak olmadığı halde klimanız hl hata kodu veriyorsa o zaman termostatta bir sorun var demektir. Klimayı kapatıp, fişini çekip bir iki saat dinlendirdikten sora açtığınızda sorun kalmayabilir. Servisi aramadan önce bunu denemekte fayda var.

– Klimayı dinlendirmenize rağmen hala aynı hata kodunu veriyorsa termostat tamiri için ya da değişimi için Arçelik servisini aramak yerinde olacaktır. Klima sıcaklığı termostata göre yaptığı için, termostat arızalıyken havayı istediğiniz seviyede tutmayacaktır.

Tags:
Blog Comments

[…] çamaşır makinesi e13 hatası mevcut ise bu duruma karşı yapılması gereken […]

Leave a Comment
444 78 56