Arçelik Çamaşır Makinesinde Başla Bekle Işığı Neden Yanıp Sönüyor?

Arçelik çamaşır makinesi başla bekle ışığı yanıp sönüyor genelde karşımıza çıkan çamaşır makinesi sorunlarından bir tanesidir. Bu sorunun çözüm yolu oldukça basit ve kendi kendinize halledebileceğiniz bir durumdur. Çeşitli yolları deneyerek bu sorunu giderebilmektesiniz.

Arçelik Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Kapanır?

Arçelik çamaşır makinesi başla bekle ışığı yanıp sönüyor problemini çözmek için belirli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri deneyerek sorunun kaynağını bulabilir ve çözüm yollarını bulabilirsiniz. Çamaşır makinesi başla bekle ışığının yanıp sönmesi sorununun çözüm yolları şunlardır:

  • Bu sorunun ana kaynağı çocuk kilidi durumudur. Çocuk kilidi açıldığı için çamaşır makinenizin başla bekle ışığı sürekli yanıp sönmektedir.
  • Çamaşır makinelerinin ön yüzeyinde bulunan kilit sembolü belirli tuşları göstermektedir. Kilit sembolünün gösterdiği tuşlara 3 saniye boyunca basılı tutulduğu zaman çocuk kilidini kapatmış olursunuz ve başla bekle ışığı artık yanmayacaktır.
  • Çocuk kilidi her çamaşır makinesinde bulunan işe yarar özelliklerden birisidir. Ama yanlış kullanımı da bu tarz sorunlara neden olabilmektedir. Bu yüzden çamaşır makinenizde başla bekle ışığı sürekli yanıp sönüyor ise çocuk kilidi açık demektir. Çocuk kilidini kapatarak bu sorundan kurtulabilmektesiniz.
Tags:
Blog Comments

[…] filtresini kontrol etmelisiniz. Bu filtre tıkanmış ise tıkanıklığı açarak çamaşır makinesini çalıştırmayı yeniden […]

Leave a Comment
444 78 56