Bosch Kurutma Makinesi Çamaşırları Neden Nemli Bırakıyor?

“Bosch kurutma makinesi nemli bırakıyor.” hatası, birden fazla soruna bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bu hatanın en büyük sebebi, filtrelerde oluşan tıkanıklıklardan gerçekleşmektedir. Kurutma makinesi, ıslak çamaşırları hava yolu ile kurutma işlevini gerçekleştirir.

Bosch Kurutma Makinesi Çamaşırları Neden Nemli Bırakıyor?

Bu işlem yapılırken, kurutma makinesi, ıslak çamaşırdan etkilenmektedir. Ancak bu durum, filtreleri tıkamaktadır. Buharlaşan su, filtrelere takılır ve buralarda kireçlenme veya tortulanma oluşturur. Bu filtre tıkandığı takdirde kurutma işlemi gerçekleşmez ve makineden çıkan çamaşırlar nemli olur. Bu durumun çözülmesi için, günlük bakımın düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bu problem için herhangi bir teknik servis hizmeti bulunmamaktadır.

Bosch Kurutma Makinesi Nemli Bırakıyor Sorununun Çözümü

“Bosch kurutma makinesi nemli bırakıyor.” sorununun çözümü, Bosch müşterileri tarafından uygulanabilmektedir. Müşterilerin sahip olduğu makinenin içerisinde yer alan filtreler çıkarılmalıdır. Bu filtreler, ılık ve tazyikli su altında bir süre yıkanmalıdır.

Suyun altında yumuşayan kireç ve tortular, bir bez yardımı ile temizlenmelidir. Ardından filtre kurutulmalı ve cihaza takılmalıdır. Makine çalıştırıldığında, çamaşırların kurutulması açısından herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Tags:
Blog Comments

[…] rağmen sorun devam ediyorsa, bir uzmandan yardım almayı düşünebilirsiniz. Beko çamaşır makinesi servisine başvurarak, uzman teknisyenlerden destek alabilir ve sorununuzun çözülmesine […]

Leave a Comment
444 78 56