Buzdolabı Neden Kendini Korumaya Alıyor?

Buzdolabının Kendini Korumaya Alması

Buzdolabının kendini korumaya alması durumu buzdolabının belirli bir süre çalışmamasına neden olur. Buzdolabı bir evin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olmasından dolayı yiyeceklerin bozulmaması ve buzdolabının yeniden aktif olarak kullanılabilmesi için korumanın kaldırılması şarttır. Aksi takdirde bu sorun kısa süre içerisinde giderilmediği takdirde buzdolabınız eski verimini kaybedebilir.

Buzdolabı Neden Kendini Korumaya Alıyor?

Buzdolabının kendini korumaya almasının en önemli sebeplerinden bir tanesi ani elektrik kesintileridir. Elektrik kesintilerinin sürekli olduğu durumda voltaj dalgalanması olur ve termik adlı sigorta motorun durmasını sağlar. Meydana gelebilecek arızaların önüne geçilmiş olur.

Buzdolabının Koruması Nasıl Kaldırılır?

Buzdolabının kendini korumaya alması durumunun kaldırılması için belli başlı noktaları mevcuttur. Bu noktalar şu şekildedir;

  • Buzdolabına reset atarak fişini tekrardan çıkarıp takmayı deneyin.
  • Belirli bir süre bekleyerek buzdolabını yeniden aktif hale getirin.
  • Düzelmediği takdirde buzdolabınızı resetlemeniz tavsiye edilir. Buzdolabınızda hızlı dondurma ve tatil tuşlarına belirli bir süre basılı tutarak buzdolabınıza reset atın. Buzdolabınızdaki problem ortadan kalkacaktır. Düzelmediği durumlarda ise teknik servis hizmetlerinden yararlanarak buzdolabınızdaki problemi düzeltebilirsiniz.
Leave a Comment
444 78 56