Arçelik Fırın Sigorta Attırıyor

Fırınların sigortaları attırması sadece Arçelik markasına özgü bir durum değildir. Belirli koşullar altında her marka fırın evinizin sigortasını attırabilir. Fırının sigortaları attırması oldukça büyük bir elektrik problemidir fakat bu problem her zaman fırından kaynaklanmaz. Bu nedenle Arçelik servisini çağırmadan önce sorunun diğer etkenlerden de kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmak gerekir.

– Öncelikle fırının fişini taktığınız prizin bozuk olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca aynı prize takılı başka elektronik eşyalar var ise aşırı yüklenmeden kaynaklı da sigortalar atabilir. Başka bir prizde deneyerek sorunun fırında mı yoksa prizde mi olduğunu anlayabilirsiniz.

– Prizde toprak hattı yoksa ya da toprak uçları eğilmişse, yani fişte ki ve prizde ki toprak uçları birbirine temas etmiyorsa bu da sigortaların atmasına neden olabilir. Sigortayı kapattıktan sonra toprak uçlarını biraz bükerek düzeltebilirseniz, bu sorunu çözecektir. Eğer toprak hattında bir sıkıntı varsa ya da hiç toprak hattı yoksa o zaman servisi değil bir elektrikçiyi aramanız gerekecektir.

Eğer elektrik hattında ya da prizde bir sorun yoksa fırında ki bir kısa devreden ya da arızalı bir parçadan kaynaklanıyordur. Bu durumda siz müdahale etmeden Arçelik servisini aramalı ve profesyonel yardım almanız gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56