Arçelik Fırın Sigorta Attırıyor, Bunun Sebebi Ne Olabilir?

Fırınların sigortaları attırması sadece Arçelik markasına özgü bir durum değildir. Belirli koşullar altında her marka fırın evinizin sigortasını attırabilir. Fırının sigortaları attırması oldukça büyük bir elektrik problemidir fakat bu problem her zaman fırından kaynaklanmaz. Bu nedenle Arçelik servisini çağırmadan önce sorunun diğer etkenlerden de kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmak gerekir.

Arçelik Fırın Sigorta Attırıyor Neden?

– Öncelikle fırının fişini taktığınız prizin bozuk olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca aynı prize takılı başka elektronik eşyalar var ise aşırı yüklenmeden kaynaklı da sigortalar atabilir. Başka bir prizde deneyerek sorunun fırında mı yoksa prizde mi olduğunu anlayabilirsiniz.

– Prizde toprak hattı yoksa ya da toprak uçları eğilmişse, yani fişte ki ve prizde ki toprak uçları birbirine temas etmiyorsa bu da sigortaların atmasına neden olabilir. Sigortayı kapattıktan sonra toprak uçlarını biraz bükerek düzeltebilirseniz, bu sorunu çözecektir. Eğer toprak hattında bir sıkıntı varsa ya da hiç toprak hattı yoksa o zaman servisi değil bir elektrikçiyi aramanız gerekecektir.

Eğer elektrik hattında ya da prizde bir sorun yoksa fırında ki bir kısa devreden ya da arızalı bir parçadan kaynaklanıyordur. Bu durumda siz müdahale etmeden Arçelik servisini aramalı ve profesyonel yardım almanız gerekir.


Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik fırınım sigorta attı. Ne yapabilirim?

Arçelik fırınınızda sigorta atması durumunda öncelikle fişini prizden çekin ve fırınınızın sigorta kutusunu kontrol edin. Eğer sigorta kutusunda herhangi bir sorun yoksa, fırınınızın teknik servisine başvurmanızı öneririz.

Arçelik fırınımın sigorta kutusu nerede bulunuyor?

Arçelik fırınlarının sigorta kutusu genellikle fırının arkasında bulunur. Sigorta kutusuna erişmek için fırınınızı prizden çekerek arka panelini açmanız gerekebilir.

Arçelik fırınımın sigortasını nasıl değiştirebilirim?

Arçelik fırının sigortasını değiştirmek için öncelikle fişini prizden çekin ve fırının arkasındaki sigorta kutusunu bulun. Sigorta kutusunun üzerinde bulunan sigortayı çıkartın ve yerine aynı amperaj değerinde yeni bir sigorta takın.

Arçelik fırınımın sigortasını değiştirdim ancak hala çalışmıyor, ne yapabilirim?

Arçelik fırının sigortasını değiştirdikten sonra fırınınız hala çalışmıyorsa, fırının teknik servisini aramanızı öneririz. Fırınınızda başka bir sorun olabilir ve bu sorunlar teknik bir uzman tarafından çözülmelidir.

Arçelik fırınımın garanti süresi ne kadar?

Arçelik fırınlarının garanti süresi ürüne ve modeline göre değişebilir. Genellikle fırınlar için garanti süresi 2 yıldır. Garanti süresi hakkında daha fazla bilgi için Arçelik’in resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

[…] Çamaşır Makinesi Sigorta Attırıyor Ne […]

Leave a Comment
444 78 56