Arçelik Fırın Çalışıyor Ama Isıtmıyor

Arçelik fırınlarının çalışmasına rağmen ısıtmamasının nedeni rezistansta oluşan bir arızadan kaynaklanır çoğu zaman. Rezistans fırını ısıtan parçalardır ve arızalanması durumunda fırını ısıtamaz. Rezistansın içerisinde ki dirençlerin kopması ya da zamana bağlı olarak geçen süre içerisinde deforme olması rezistansın görevini yerine getirmemesine neden olabilir.

Eğer fırınınız hiç ısınmıyorsa sorun rezistans olabilir, fakat az ısıtıyorsa o zaman sorun büyük ihtimal fan motoru olacaktır. Yine de fırınınızda ısıtmama sorunu olduğunda servisi aramadan önce kontrol etmeniz gereken birkaç nokta olacaktır.

Arçelik Fırın Isıtmıyor Sorunu

Fırının basıncını, ısıttığınız ürünün fırın değerlerine uygun olup olmadığına ve kullandığınız gaz tipine bakmakta fayda var. Besinleri doğru değerlerde ısıtmıyor olabilirsiniz.

Eğer tüplü fırın kullanıyorsanız tüpün doluluk oranına, doğalgaz kullanıyorsanız şebekede bir problem olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Sorun gazdan yana da olabilir. Servis çağırmadan mutlaka şebeke ya da tüpün doluluk oranı kontrol edilmeli.

Bunların dışında kalan aksaklıklar enjektörlerin tıkalı olması, regülatörün eski olması, adaptör deliklerinin temiz ve kuru olmaması gibi durumlar olabilir. Eğer işin teknik kısmından çok anlamıyorsanız, o zaman servisi çağırabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA