Arçelik Fırın Çalışmıyor

Arçelik marka fırınlar kullanıcılarına oldukça pratik çözümler sunuyor. Fakat çoğu zaman bir arıza olmasa bile, bazı durumlar altında fırının çalışmadığına şahit oluyoruz. Bu nedenle her fırın çalışmadığında servisi aramak yerine öncesinde birkaç pratik bilgiyi gözden geçirmek gerekiyor.

Fırının çalışmadığı şikayetlerin oldukça ciddi bir oranı fırından kaynaklı arızalar değildir. Çoğunlukla dış etkenli ya da fırının belirli opsiyonlarından kaynaklıdır Bunlardan bazılarını sıralayalım.

Çok ufak bir dalgınlık da olsa fırının fişi takılmamış, prizin bozulmuş ya da sigortanın atmış olduğu durumlar en fazla karşılaşılan durumlardır. Bu nedenle ilk olarak bunlar kontrol edilmeli. Özellikle saatli fırın modellerinde saatin ayarlanmaması ya da yanlış ayarlanmış olması da fırının çalışmadığı yanılgısını yaratabilir.

Eğer fırın ısıtmıyor ise sıcaklık ayarının kumandadan yanlış yapılma olasılığı da oldukça yüksektir. Ya da alt ve üst kısımların eşit pişirmemesi durumlarında rafların yanlış konumlandırılmış olması durumu da söz konusu olabilir.

Bu basit çözümlerin tamamı fırının kullanma kılavuzunda yer alır. Eğer basit çözümler sorunu düzeltmediyse ve bir arıza durumu varsa o zaman servisi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56