Arçelik Fırın Geç Pişiriyor

Markası ne olursa olsun fırın gibi elektronik ve mekanik ürünler zamanla deforme olabilir, parçaları eskiyebilir ve performans düşüklüğü yaşayabilir. Arçelik fırınlar, diğerlerine göre daha dayanıklı olsa da, her marka gibi o da zamana yenik düşebilir. Bu durumlarda fırın besinleri gereken zamandan daha geç pişirir. Daha geç pişirmesinin nedeni belli başlı birkaç sebeptir.

Rezistansların eskimesi ya da bozulması fırının geç ısıtmasına ya da hiç ısıtmamasına neden olabilir. Böyle bir durumda rezistansların değişmesi gerekir. Rezistanslar ise profesyonel kişiler tarafından değiştirilmeli. Bu nedenle bir servis çağırmakta fayda var.

– Fırının fan motorunun bozulmuş olması da fırının yeterince ısıtmamasına neden olur. Fırın ısınır ama yeterince ısınamaz, bu nedenle de yiyecekleri istenilen zamandan çok daha geç pişirir.

Biraz iyimser olmak gerekirse fırının ısı ayarının iyi yapılamaması durumlarında da fırın geç pişer. Her besinin ısıtılması gereken ısı derecesi farklıdır, eğer gereken aralıkta tutulmadıysa daha geç ya da erken pişirebilir. Erken pişirmesi de geç pişirmesi de besinler için sağlıklı değildir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56