Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Bosch Logixx bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise bakmanız gereken birkaç yer vardır. Bu kontrolleri siz yapabilirsiniz. Ancak daha kötü durumlar ile karşılaşmamak için servis de çağırabilirsiniz.

Bosch Logixx bulaşık makinesi su boşaltmıyor ise şu adımları takip ederek sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz:

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor NEDEN?

  • Su boşaltmama nedenlerinden ilki programın yarıda kapanmış olması olabilir. Önce makine seçtiğiniz programı tamamen bitirdi mi buna bakınız.
  • Evde elektrik var mı kontrol ediniz. Elektrik kesintisi durumunda makine yarıda kalacak ve suyunu boşaltmayacaktır.
  • Filtre tıkalı olabilir. Makinenin atık su giderinin en üstünde bir filtre bulunur. Bu filtre atık su içinde yer alan büyük parçalı pisliklerin tutulmasını sağlar. Böylece giderin tıkanmasını önler. Bu filtre zaman ile kirlenir ve suyu geçirmez hale gelebilir. Yapılması gereken filtrenin olduğu yerden çıkarılarak temizlenmesidir.
  • Pompa tıkanmış olabilir. Filtrenin altında yer alan pompa tıkalı ise su tahliye edilemez. Pompayı çıkarıp temizlemelisiniz.
  • Yukarıda sayılan işlemleri yapmanıza rağmen hala su boşaltmıyor ise servis çağırınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor ne yapabilirim?

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor sorunu genellikle tıkanıklıktan kaynaklanır. Bu durumda, bulaşık makinesi filtresinin temizlendiğinden emin olun. Ayrıca, su tahliye borusunun veya borusunun tıkanmış olup olmadığını kontrol edin. Bu çözüm işe yaramazsa, profesyonel bir tamirci çağırmanız önerilir.

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor için bir kullanım kılavuzu var mı?

Evet, Bosch Logixx Bulaşık Makinesi kullanım kılavuzu genellikle makine ile birlikte verilir. Kullanım kılavuzunu okumanız ve belirtilen talimatları takip etmeniz, makinenin doğru şekilde çalışmasını sağlayabilir.

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor sorunu garanti kapsamında mıdır?

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor sorunu, cihazın garanti kapsamında olup olmadığına bağlıdır. Eğer makinenin garantisi hala geçerliyse, sorunun giderilmesi için ücretsiz olarak tamir edilebilir. Ancak, garanti süresi dolmuşsa, tamir işlemi için ücret ödemeniz gerekebilir.

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor sorunu nasıl önlenir?

Bosch Logixx Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor sorununun önlenmesi için düzenli bakım yapılması önemlidir. Makinenin filtresinin düzenli olarak temizlenmesi ve su tahliye borusunun tıkanıklık açısından kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, sadece doğru deterjanı kullanmak da sorunların önlenmesine yardımcı olabilir.

Tags:
Blog Comments

[…] arıza durumunun oluşumu denetlenerek Bosch Logixx 8 modeline göre mekanizma aksamalarına müdahale […]

Leave a Comment
444 78 56