Bosch Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor

Bosch bulaşık makinesi iyi yıkamıyor sorunu için bakılması gereken bazı yerler vardır. Çoğu durumda makinenin arızalı olduğu söylenemez. Kimisi kullanılan tabletler ile kimisi makinenin yanlış programlanması ile ilgilidir. Sorunun kökenini bulup çözüm yolu üretmek doğru olacaktır.

Sorunları ve çözümleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Makinenin tabletinin etkisi azdır. Bir diğer ihtimal ise tabletin çözülmemesi olabilir. Başka bir bulaşık makinesi deterjanı deneyiniz. Tabletin çözülüp çözülmediğine bakınız.
  • Bulaşık makinesi içerisinde yer alan pervanelerin üzerinde püskürtme kolları bulunur. Bu kollar sayesinde bulaşıklar yıkanır. Deliklerinin tıkalı olması halinde bulaşıklar istenildiği kadar yıkanmamış olur. Bu kolların tıkalı olup olmadığına bakınız.
  • Makine içerisinde ve tabanda yer alan filtrenin tıkalı olması atık suyun tahliye edilmesine engeldir. Suyun makine içerisinde kalması temiz bulaşıkların tekrar kirlenmesine neden olur. Filtreyi temizleyerek pislik birikip birikmediğini kontrol ediniz.
  • Bulaşıkların yanlış konulması durumunda kirleri tamamen çıkmaz. Bardakların, tabakların içlerine su girebilmeli, kaşıklar iç içe geçmemelidir. Üst üste gelmeyecek şekilde yerleştirildiği takdirde makine temizleyecektir.
  • Tüm bunların yapılmasına rağmen hala makineniz temizlemiyor ise servis çağırınız.
Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA