Bosch Bulaşık Makinesi Islak Bırakıyor

Bosch bulaşık makinesi ıslak bırakıyor ise bu size büyük sorun çıkarabilir. Hem bulaşıklar üzerinde lekeler kalır hem de ıslak bulaşıklar yerlerine yerleştirilemez. Bu durumun birkaç nedeni vardır. Hangisi sebep oluyor ise tespit edilerek çözüm yolu bulunabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi Islak Bırakıyor NEDEN?

  • Makinenin kurutma sisteminde hata olmayabilir. Makinenin içinde bazı bulaşıkların üstünde ya da içinde su birikmiş olabilir. Bu sular makinenin ve diğer kapların üstüne dökülür, yanlış anlaşılmaya sebep olur. Kapları yerleştirir iken üzerinde su tutmayacak şekilde koymalısınız.
  • Parlatıcı bitmiş olabilir. Makineye parlatıcı ekleyiniz.
  • Bulaşık makinelerinde pek çok program bulunur. Bazısı uzun bazısı kısa sürer. Özellik ile kısa süren programların bazısında kurutma ayarı yoktur. Bu tür programlardan birini seçti iseniz kurutmaması normaldir. Bu bir arıza değildir.
  • Kurutma programı bittikten sonra makineyi kapatınız. Öncesinde kapatır iseniz işlem tamamlanmamış olur.
  • Bunları yapmanıza rağmen makineniz hala ıslak çıkarıyor ise bir sorun olabilir. Kurutma problemi için servis çağırmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosch bulaşık makinesi niçin ıslak bırakıyor?

Bosch bulaşık makinesi, bulaşıkları kurutmak için ısıtma elemanını kullanır. Ancak ısıtma işlemi sırasında sıcak buhar oluşur ve bu buhar bulaşık makinesinin içinde yoğunlaşarak bulaşıkların ıslak kalmasına neden olur.

Bulaşık makinesindeki ıslaklık sorununu nasıl çözebilirim?

Bulaşık makinesindeki ıslaklık sorununu çözmek için öncelikle bulaşıkları makineden çıkardıktan sonra bir süre açık bırakın. Bu sayede makinedeki nem oranı azalacak ve bulaşıklarınız daha çabuk kuruyacaktır. Ayrıca, yüksek sıcaklıkta yıkama programları seçerek, bulaşıklarınızın daha iyi kurumasını sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinesindeki ıslaklık sorunu garanti kapsamında mıdır?

Bosch bulaşık makinesi garanti kapsamında olan bir sorun yaşamıyorsa, ıslaklık sorunu garanti kapsamında değildir. Ancak, bulaşık makinesindeki ıslaklık sorunu sürekli tekrarlanıyorsa, Bosch Teknik Servisine başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

Bulaşık makinesindeki ıslaklık sorunu önleyici tedbirler nelerdir?

Bulaşık makinesindeki ıslaklık sorununu önlemek için bulaşıkları makinede en fazla yüzde 75 kapasiteyle doldurun. Ayrıca, bulaşıklarınızın üzerindeki fazla suyu silerek makineye yerleştirin. Yıkama programı bitiminde bulaşık makinesini hemen açmayın, bulaşıkların içindeki buharın dışarı çıkması için bir süre bekleyin.

Islak bırakan Bosch bulaşık makinesi modelleri hangileridir?

Islak bırakan Bosch bulaşık makinesi modelleri herhangi bir modele özgü değildir. Bulaşık makinesindeki ıslaklık sorunu, makinenin kullanım şekli ve program seçimi ile ilgilidir. Yukarıda bahsedilen önleyici tedbirlerin yanı sıra, makineyi doğru kullanarak ve doğru programları seçerek bu sorunu önleyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56