Franke Fırın Çalışmıyor

Beyaz eşya teknolojileri alanında dünyanın en çok tercih edilen ve en çok bilinen markası Franke’ nin fırınları da mutfaklarda lezzetli yemekler çıkartmada en önemli yardımcı konumunda bulunuyor. Ancak olağan şekilde kullanılan Franke fırınlarda zamanla çeşitli problemler görülebilir. Bu noktada çevresel faktörler çok etkili olabilir. Özellikle de Franke fırın çalışmıyor sorunu bu tip cihazlarda en fazla görülen sorunların başında geliyor. Fırının hiç çalışamaması farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir.

Elektrik Kesintisi Olabilir

Dünyanın en çok tercih edilen fırın markası Franke’ nin fırın modellerinde meydana gelen çalışmama sorunu elektrik problemlerinden kaynaklı olarak görülebiliyor. Özellikle de Franke fırın çalışmıyor sorununun yaşanması durumunda önce fırının prize takılı olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer prize takılı ise takılı olduğu prizde 220 Volt değerinde elektrik akımı olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Eğer prizin bağlı bulunduğu elektrik şebekesinde bir elektrik kesintisiz söz konusu ise fırın çalışmayabilir.

Fırın Kapısı Kapalı Olmayabilir

Tüm beyaz eşya ve elektronik ürünlerde kapak/kapı tam kapalı değil ise çalışma gerçekleşmez. Bu yüzden fırının çalışmaması durumunda kapağının tamamen kapanıp, kapanmadığının kontrol edilmesi gerekir. Fırın kapağının kilit mekanizmasında bir kırılma ya da işlev kaybı varsa fırın kapağın kapandığını anlamaz. Bu durumda kilit mekanizması yenisiyle değiştirilerek, fırının kapak sorunu tamamen çözülür. Böylelikle Franke fırın yeniden sorunsuz şekilde yüksek performansla çalışma gerçekleştirmeye devam eder.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56