Bosch Fırın Isıtmıyor

“Bosch fırın ısıtmıyor.” hatası, genellikle ısı rezistanslarında oluşan arızalardan ortaya çıkmaktadır. Rezistanslarda oluşan arızalar arasında; fan motorunda oluşan arıza ve ısı rezistanslarında oluşan arızalar bulunmaktadır.
Bu arızalar genellikle yüksek voltajdan kaynaklanan kısa devreler yüzünden gerçekleşmektedir. Kısa devre, elektronik cihazların aşırı yüklenmesine sebep olur ve cihazın yapısına zarar verir. Zarar gören devreler, işlevini düzgün bir şekilde yerine getiremez. Buna bağlı olarak ısı rezistanslarında ısınma olur ancak azami ısınma gerçekleşmez.

Fan motorunda gerçekleşen arızalar da ısı kaybına yol açabilmektedir. Bunun sebebi ise, fanların işlevini yerine getirmemesinden kaynaklanmaktadır. Fanların pervaneleri dönmeyi reddeder ve havalandırma işlemi son bulur. Havalandırma işlemi gerçekleşmediğinden, rezistanslar ısıtma yapamaz.

Bosch Fırın Isıtmıyor Sorununun Çözümü

“Bosch fırın ısıtmıyor.” arızasının çözümü, parça değişikliği ile yapılmaktadır. Yeni parçalar, fırının modeline göre değiştirilir ve montajı yapılır. Eski parçalar ise işlev sağlayamayacağından geri dönüştürülür. Bu işlemi de Bosch teknik servisi yapmaktadır. Uzman personeller, parça değişimini yapar ve fırını kullanıma hazır hale getirir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56