Bosch Fırın Isıtmıyor

“Bosch fırın ısıtmıyor.” hatası, genellikle ısı rezistanslarında oluşan arızalardan ortaya çıkmaktadır. Rezistanslarda oluşan arızalar arasında; fan motorunda oluşan arıza ve ısı rezistanslarında oluşan arızalar bulunmaktadır.
Bu arızalar genellikle yüksek voltajdan kaynaklanan kısa devreler yüzünden gerçekleşmektedir. Kısa devre, elektronik cihazların aşırı yüklenmesine sebep olur ve cihazın yapısına zarar verir. Zarar gören devreler, işlevini düzgün bir şekilde yerine getiremez. Buna bağlı olarak ısı rezistanslarında ısınma olur ancak azami ısınma gerçekleşmez.

Bosch Fırın Isıtmıyor NEDEN?

Fan motorunda gerçekleşen arızalar da ısı kaybına yol açabilmektedir. Bunun sebebi ise, fanların işlevini yerine getirmemesinden kaynaklanmaktadır. Fanların pervaneleri dönmeyi reddeder ve havalandırma işlemi son bulur. Havalandırma işlemi gerçekleşmediğinden, rezistanslar ısıtma yapamaz.

Bosch Fırın Isıtmıyor Sorununun Çözümü

“Bosch fırın ısıtmıyor.” arızasının çözümü, parça değişikliği ile yapılmaktadır. Yeni parçalar, fırının modeline göre değiştirilir ve montajı yapılır. Eski parçalar ise işlev sağlayamayacağından geri dönüştürülür. Bu işlemi de Bosch teknik servisi yapmaktadır. Uzman personeller, parça değişimini yapar ve fırını kullanıma hazır hale getirir.


Sıkça Sorulan Sorular

Bosch fırınım neden ısıtmıyor?

Bosch fırınınızın ısıtmamasının birkaç nedeni olabilir. Muhtemel nedenler arasında fırının kapısı tam olarak kapanmamış olabilir, fırın içindeki termometre arızalı olabilir veya fırın rezistansının çalışmaması da olasıdır.

Bosch fırınımın kapısı tam olarak kapanıyor ama hala ısıtmıyor, ne yapabilirim?

Bosch fırınınızın kapısı tam olarak kapandığı halde ısıtmıyor olması, fırının içindeki termometrenin arızalı olabileceğini gösterir. Bu durumda, Bosch servis merkeziyle iletişime geçerek fırının tamir edilmesini talep edebilirsiniz.

Bosch fırınımın termometresi arızalı olduğunu nasıl anlarım?

Bosch fırınınızın termometresi arızalı olduğunda fırınınız ısınmaz veya sıcaklığı yanlış gösterir. Bu nedenle, fırınınızın termometresinin arızalı olduğunu düşünüyorsanız, Bosch servis merkezinden teknik destek talep edebilirsiniz.

Bosch fırınımın rezistansı arızalandı, ne yapmalıyım?

Bosch fırınınızın rezistansının arızalandığını düşünüyorsanız, Bosch servis merkeziyle iletişime geçmeniz ve fırının tamir edilmesi için bir randevu almanız önerilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56