Bosch Fırın Altını Pişirmiyor

“Bosch fırın altını pişirmiyor.” sorunu, Bosch kullanıcılarının sıkça karşı karşıya geldiği sorunlardan birisidir. Bu sorun, fırının içine yerleştirilen tepsilerden, yiyeceğin doğru pişirme derecesine göre pişirilmemesinden veya fırının alt kısmında bulunan rezistanslardan kaynaklanabilmektedir.

Bosch Fırın Altını Pişirmiyor NEDEN?

  • Tepsilerin doğru yerleştirilmemesi, tepsiye yapılan ısı dağılımını engellemektedir. Bundan dolayı yiyeceklerin bazı yerleri pişmez, bazı yerleri de ısıya çok maruz kaldığından yanabilir.
  • Yiyeceklerin doğru pişirme derecesinde pişirilmemesi de bu sorunun sebeplerinden birisi olabilmektedir. Her yiyeceğin kendisine özgü bir derece programı mevcuttur. Bu derecenin altında veya üstünde dereceler uygulandığı takdirde, bu tip sorunlar ortaya çıkmaktadır.
  • Bir diğer sorun ise fırının zemininde yer alan ısı rezistanslarından kaynaklanmaktadır. Isıtma işlevini gerçekleştiren bu parçalar, zamanla yıpranabilmektedir. Bu yıpranma sonucu da rezistansta eskimeler, çürümeler veya yanıklar gözlenmektedir.

Fırının Alt Kısmı Pişirmiyor Sorununun Çözümü

Bu sorun için, uygun derece programları uygulanmalı, tepsilerin fırın içine düzgün yerleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca rezistanslarda oluşan yıpranmalar için, Bosch servisi çağrılmalı ve bu parçaların bakımları yaptırılmalıdır.


Sıkça Sorulan Sorular

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Öncelikle fırının fişini prizden çekip bir süre bekledikten sonra tekrar takmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, Bosch müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz önerilir.

Bosch Fırın Altını Pişirmiyor sorunu neden kaynaklanıyor olabilir?

Sorun, fırının alt kısmındaki ısıtıcının arızalanmasından kaynaklanabilir. Ayrıca fırın termostatının da arızalanması, böyle bir soruna neden olabilir.

Bosch Fırın Altını Pişirmiyor sorunu garanti kapsamında mıdır?

Evet, Bosch fırınınız garanti kapsamındaysa ve “altını pişirmeme” sorunu garanti kapsamı dahilindeyse, Bosch müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56